شیخ احمد زنجان

رکاب شیخ احمد

رکاب شیخ احمد مختص رکاب سازان استان زنجان است. طرح اولیه ی رکاب شیخ احمد زنجان توسط شخصی به همین نام(شیخ احمد) ساخته شده و به مرور زمان توسط استادکاران دیگر با اعمال تغییراتی به شکل و شمایل کنونی در آمده است. همچنین هنرمندان زنجانی با تلفیق ملیله و رکاب شیخ احمد، رکاب دیگری با نام “شیخ احمد ملیله” به بازار ارائه می کنند.

مشخصات رکاب و نگین :

رکاب : شيخ احمد
جنس : نقره
نگین : عقيق
متن : حسبي الله
حکاک : استاد مهدي شمس

نحوه ی سفارش محصول :

شما می توانید برای سفارش این نوع رکاب و نگین مورد نظر خود باشماره های 09191433767 یا 09191438690 تماس بگیرید و یا با مراجعه به کانال تلگرامی opaalart@ و پیج اینستاگرام opaalart@ دایرکت بفرستید.

راهنمای نگهداری:

نقره یکی از فلزات گرانبهای جهان است که زیبایی، جلا و درخشندگی خاصش باعث شده در ساخت جواهرات، لوازم تزئینی و انواع ظروف مورد استفاده قرار گیرد. از آنجایی که این فلز خاصیت اکسیداسیون و میکروب زدایی دارد نکات کاربردی در نگهداری آن را باید رعایت کرد. تعریق بدن (در اینجا انگشتان دست) می تواند در دراز مدت موجب سیاه شدن رنگ نقره شود. برای جلوگیری از تغییر رنگ نقره، استادکاران این هنر از روش ایزوله(ترکیب فلزاتی دیگر با نقره) استفاده می کنند که البته این لایه ی به کار رفته نیز به مرور زمان اصطلاحا خورده خواهد شد. هنرمندان گالری اُپال در 70 الی 80 درصد مواقع از این لایه ی ایزوله در ساخت رکاب هایی از جنس نقره استفاده می کنند. نقره فلزی است که با انواع اسید ها( صنعتی، غیر صنعتی و اسیدهای خوراکی) و همچنین انواع بازها( آبلیمو، آبغوره، انواع مواد شوینده و…) واکنش نشان می دهد. همچنین در مواقع استحمام نیز باید مراقب بود و از به همراه داشتنش اجتناب کرد.از آنجایی که نقره فلزی است با خاصیت چکش کاری (نرم بودن) باید از ضرب دیدگیه آن نیز جلوگیری شود.

با سپاس

تیم گالری هنری اُپال آرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *